Спортивный портал "Николаевской области"
logo
НОВОСТИ

«Лауреат спортивного року – 2014» (ФОТО)

 24 грудня 2014року у Великій залі засідань обласної ради відбулася урочиста церемонія «Лауреат спортивного року – 2014».

   2014 рік був дуже складним для нашої країни. Але не зважаючи ні на які негаразди він став багатим на спортивні події, вболівання та перемоги, а миколаївські спортсмени відіграли велику роль у зміцненні національного спортивного іміджу. На чемпіонатах світу і Європи  миколаївські спортсмени вибороли 15 золотих, 26 срібних і 25 бронзових нагород.  Тренерами Миколаївської області підготовлено 11 Майстрів спорту України міжнародного класу, 43 Майстри спорту України. 

 

Також, поточний рік ознаменувався тріумфальною участю наших спортсменів-паралімпійців на ХІ зимових Параолімпійських іграх. Хоча спочатку було рішення не виступати, але потім своїми яскравими виступами спортсмени прославили нашу країну на весь світ. Одним із таких тріумфаторів є Максим Яровий та його тренер Олександр Васютинський. Приймаючи участь у Паралімпійських  іграх  Максим виборов дві срібні та одну бронзову нагороду з біатлону та лижних гонок.

  2014 рік – це рік тріумфу наших миколаївських шахістів - вихованців Миколаївської обласної  дитячо-юнацької спортивної школи «Обласний шахово-шашковий клуб» імені Миколи Васильовича Шелеста. У Дурбані (Південно-Африканька Республіка) на чемпіонаті світу серед юнаків та дівчат Олександр Бортник виступав у віковій категорії до 18 років, і став кращим з-поміж 74 спортсменів. В 11 турі Олександр переграв швейцарця Ноеля Штудера і з результатом 9,5 очок здобув титул чемпіона світу! Протягом всіх ігор миколаївський спортсмен не зазнав жодної поразки і став найсильнішим у своїй віковій категорії. 

Ще один вихованець цієї школи Владислав Ларкін зайняв 3 місце серед гравцівдо 12 років на Міжнародному турнірі з шахів в Ретимно, Греція.

(зліва  - Владислав Ларкін)

На президентській раді ФІДЕ миколаївському шахісту Віталію Сівуку присвоєно звання міжнародного гростмейстра. Таким чином в Миколаївській області вже два чоловіки – гростмейстри. Першим став декілька років тому Олександр Зубов. 

Віталій Сівук

 Не припиняла свою тріумфальну ходу і Олімпійська чемпіонка, заслужений майстер спорту України Ольга Харлан. В 2014 році вона довела знову на весь світ, що є абсолютною чемпіонкою світу, переможницею та бронзовою призеркою чемпіонату світу та чемпіонату Європи 2014 року.

2014 рік не став виключенням для наших миколаївських спортсменів з обмеженими фізичними можливостями. Вони від змагань до змагань продовжували доводити, що Миколаїв – лідер серед областей України, а спортсмени – найсильніші.

На чемпіонаті Європи з плавання серед осіб з обмеженими фізичними можливостями, що проходив в Ейндховені (Нідерланди) з 6 по 10 серпня 2014 року українська збірна команда – 51 спортсмен з 13 регіонів України - посіла перше місце у командному заліку, виборовши 94 медалі: 37 золотих, 29 срібних та 28 бронзових. Друге та третє місце посіли команди Росії та Великобританії.

Загалом спортсмени української збірної встановили 8 світових  та 10 рекордів Європи у плаванні, в тому числі 7 рекордів (3 світові та 4 Європи) встановили  наші миколаївській спортсмени – Бойко Геннадій та Паламарчук Сергій. 

Бойко Геннадій виграв  3 золоті медалі, встановив 2 світових та 2 європейських рекорди;

Паламарчук Сергій виграв 2 золоті, 3 срібні медалі, встановив 2 рекорди Європи та 1 світовий рекорд. 

Гриненко Богдан має в копілці 2 срібні, 1 бронзову медаль;

Козленко Андрій виграв  1 срібну медаль.

В 2014 році честь приймати ХХІ Всеукраїнську спартакіаду «Повір у себе» серед дітей з обмеженими фізичними можливостями вперше випала Миколаєву, яка раніше щороку проводилась в Криму, в Міжнародному дитячому центрі «Артек». Під час проведення Спартакіади до Миколаївщини завітали 500 дітей-інвалідів з 23 регіонів України для участі в змаганнях з таких видів спорту: бадмінтон, боротьба греко-римська, боротьба вільна, плавання, настільний теніс, футбол ДЦП, легка атлетика, футбол. Загалом в спартакіаді приймали участь діти 2 груп  - молодша (11-13 років) та старша (14-15 років включно) 4 нозологій.

Також слід відмітити Миколаївських спортсменів:

Бондаренко Антона – срібного призера Чемпіонату світу з веслування академічного.

Срібну призерку Чемпіоната Європи з легкої атлетики (стрибки у висоту) – Окуневу Оксану

Срібних призерів Чемпіонату Європи з греко-римської боротьби – Жабського Олексія та Насибова Парвиза.

В стрибках у воду відзначились бронзові призери Чемпіонатів Європи Кваша Ілля, Федорова Олена, Шелестюк Діана.

Разом з Ольгою Харлан продовжує прославляти Україну у фехтуванні і срібний призер Чемпіонату Європи Воронов Костянтин.

Переможець Чемпіонату Європи  серед військовослужбовців з греко-римської боротьби – Савченко Микола.

Призерка Чемпіонату Європи  з карате – Римбалович Анастасія.

Срібні призери Чемпіонату Європи з веслування на байдарках і каное – Шевченко Олександр та Шаповал Андрій,  бронзовий призер – Приходько Михайло.

Бронзовий призер Чемпіонату Європи зі стрибків на акробатичній доріжці Стаценко Станіслав та Нікіта, Алєксєєва Дар’я.

Дворазовий бронзовий призер Чемпіонату Європи  із змішаних єдиноборств Ковальов Андрій.

Серед кікбоксерів не можна не згадати Гладку Катерину – майстра спорту міжнародного класу, дворазову бронзову призерку Чемпіонату Європи,  Булгакову Олесю - бронзову призерку  Чемпіонату світу з кікбоксінгу.

Срібну призерку чемпіонату Європи зі стендової стрільби – Токареву Дар’ю.

Бронзову призерку Чемпіонату світу та Чемпіонату Європи  з сумо – Гайдаш Олену. Крім того, на Чемпіонаті Європи з сумо показали найкращі результати Романенко Ларіон, Квасневський Данііл, Рибаков Сергій, Майстренко Дмитро, Аділханян Карина,  Журба Владислав.

Серед ветеранів спорту найкращими стали: Челпанов Петро – переможець міжнародних змагань з п’ятиборья, Гулій Олександр, Лощилов Юрій, Горбачов Сергій, Чабанов Сергій – переможці Чемпіонату Європи з веслування академічного, Лагунов Юрій – переможець Чемпіонату Європи з важкої атлетики.

Протягом 2014 року не зважаючи на вкрай важке становища нашої країни  все одно виділялись кошти на виплату стипендій кращим та перспективним спортсменам та тренерам Миколаївської області, на виплату грошових винагород чемпіонам та призерам офіційних міжнародних змагань. 

Лауреати номінації «Найкращий спортсмен 2014 року»:

Кваша Ілля – Заслужений майстер спорту України, чемпіон Європи, срібний призер Чемпіонатусвіту зі стрибків у воду 2013 року. Вихованець тренера Школи вищої спортивної майстерності міста Миколаєва,заслуженого працівника фізичної культури і спорту, Заслуженого тренера УкраїниМар'янко Тетяни Йосипівнита директора комплексної дитячо-юнацької школи фізкультурно-спортивного товариства «Україна», заслуженого тренера України Гуменюка Сергія Миколайовича.

Абраменко Олександр– майстер спорту України міжнародного класу,   неодноразовий чемпіон  етапу Кубку Європи з фрістайлу, на Зимових Олімпійських іграх в м. Сочі Абраменко Олександр зайняв 6 місце з фрістайлу. Олександр -  неодноразовий Чемпіон України з фрістайлу. Вихованець заслуженого тренера України Кобельника Юрія Михайловича.

(Переможець номінації)

Цуркан Віталій – майстер спорту України, призер Чемпіонату Європи з веслування на байдарках і каное, вихованець школи греблі на байдарці і каное.

Лауреати номінації «Найкраща спортсменка 2014 року»:

Харлан Ольга– заслужений майстер спорту України, бронзова призерка ХХХ Олімпійських ігор, абсолютна чемпіонка світу. Вихованка вчителів фізичної культури Миколаївського вищого училища фізичної культури, заслужених   працівників фізичної культури і спорту України Скорохода Артема Анатолійовича та Марченка Юрія Володимировича.

(Переможниця номінаціїї)

Федорова Олена- заслужений майстер спорту України, срібна призерка Чемпіонату Європи зі стрибків у воду, вихованка тренерів Школи вищої спортивної майстерності міста Миколаєва, Заслуженого працівника фізичної культури і спорту, Заслуженого тренера України Мар'янко Тетяни Йосипівни та директора комплексної дитячо-юнацької школи фізкультурно-спортивного товариства «Україна», заслуженого тренера України Гуменюка Сергія Миколайовича

Окунєва Оксана – Майстер спорту України міжнародного класу,  вихованка Анатолія Ільїна

21-22 червня 2014 року в м. Брауншвейзі (Германія) миколаївська спортсменка Оксана Окунєва (стрибки у висоту) виграла срібну медаль в командному чемпіонаті Європи з легкої атлетики в черговий раз повторивши свій особистий рекорд в 195 см.

Завдяки Оксані українська команда набрала 272 очка за підсумками 40 видів і стала шостою в загальнокомандному заліку. Завдяки цьому українська команда знову прославила нашу велику країну – Україну, і знову довели, що ми – сильні не тільки духом, а й фізично.

Поряд з олімпійським видами спорту на Миколаївщині динамічно розвиваються види спорту, які не входять до програми олімпійських ігор, але серед яких проводяться чемпіонати світу та Європи, в яких приймають участь не менше учасників ніж в олімпійських видах.

Миколаївські спортсмени гідно захищають честь рідного краю на змаганнях найвищого Європейського та світового рівня та роблять вагомий внесок примноження спортивної слави та зміцнення іміджу нашої Батьківщини у всьому світі.

«Іспанський танець»

(театр танцю «Ритми планети»)

В номінації «Разом з олімпійцями» серед чоловіків лауреатами стали:

Чебанов Володимир -  майстер спорту України, Чемпіон світу з гирьового спорту. (Переможцем номінації)

Мусаелян Мгер - майстер спорту України, срібний призер чемпіонату світу з армспорту, представник Миколаївської обласної федерації з армспорту.

Мазенко Максим – майстер спорту України, срібний призер Чемпіонату Європи по змішаним єдиноборствам

В жіночій номінації «Разом з олімпійцями» лауреатами стали:

Римбалович Анастасія– майстер спорту України, бронзова призерка чемпіонату світу з карате JKS, вихованка Заслуженого тренера України Римбаловича Олександра Ільїча. (переможець номінації)

Гладка Катерина–майстер спорту України, двократна бронзова призерка Чемпіонату Європи з кікбоксингу. 

Алексєєва Дар’я –майстер спорту України зі стрибків на батуті (стрибки на акробатичній доріжці), член збірної команди України, бронзова призерка Чемпіонату Європи зі стрибків на акробатичній доріжці.  

2. «Кушай кашу»

(вокальний ансамбль «Привіт»)

 

Претенденти у наступній номінації – це люди унікальні. Люди, які завдяки неймовірній силі духу долають на своєму життєвому шляху найскладніші перешкоди.

Спортсмени з обмеженими можливостямидовели своюспроможністьбути нарівнихувсіхсферахжиття, адеколи вищимиі кращимизацілком фізично здорових. 

Номінацію унікальних людей. «Сильні духом».

Яровий Максим - Срібний та бронзовий призер Параолімпійських ігор в Сочі (Росія), вихованець Миколаївського регіонального центру з фізичної культури і спорту інвалідів “Інваспорт”, тренер - майстер спорту України міжнародного класу з зимових видів спорту Васютинський Олександр (в минулому члена збірної команди України з зимових видів спорту).

(переможець номінації)

Бойко Геннадій– Майстер спорту України міжнародного класу з плавання. На чемпіонаті Європи з плавання серед осіб з обмеженими фізичними можливостями, що проходив в Ейндховені (Нідерланди) виграв 3 золоті медалі, встановив 2 світових та 2 європейських рекорди.

 

Паламарчук Сергій - Майстер спорту України міжнародного класу з плавання. На чемпіонаті Європи в Ейндховені виграв 2 золоті, 3 срібні медалі, встановив 2 рекорди Європи та 1 світовий рекорд.

3. «Лелека»

(Ірина Лозова та Олександр Сичьов)

 

В номінації «Олімпійська надія» лауреатами стали:

Бондаренко Антон – Майстер спорту України міжнародного класу з веслування академічного, срібний призер Чемпіонату світу з веслування академічного. Тренер – Пришутов Павло Миколайович (переможець номінації)

Жабський Олексій– срібний призер Чемпіонату Світу з греко-римської боротьби у ваговій категорії до 50 кг, що проходив у  м. Загреб (Хорватія). Є вихованцем Миколаївського вищого училища фізичної культури. Його тренери - Вапнер Віктор Григорович та Рудаковський Ігор Олександрович.

Насибов Парвіс– майстер спорту України, срібний призер Чемпіонату світу та бронзовий призер Чемпіонату Європи з греко-римської боротьби, тренер – Салєєв Микола Леонтійович. 

«Зозуля» (Марія Павлишина)

В номінації «Ветеран спорту» лауреатами стали:

Лагунов Юрій– майстер спорту України міжнародного класу, срібний призер  Всесвітніх ігор та Чемпіон Європи з важкої атлетики (переможець номінації)

Челпанов Петро – майстер спорту України міжнародного класу, переможець Міжнародних змагань з п’ятиборья, відкритого Чемпіонату України

Команда ветеранів з веслування академічного, що стали Чемпіонами Європи:

Гулій Олександр - майстер спорту України міжнародного класу,

Лощинов Юрій - майстер спорту України,

Горбачук Сергій - майстер спорту України,

Чабанов Сергій – майстер спорту України, які тренуються у Безсонової Раїси Василівни -  Заслуженого тренера України, Заслуженого працівника фізичної культури і спорту, тренера-викладача школи вищої спортивної майстерності міста Миколаєва  та Пришутова Павла Михайловича, Заслуженого тренера України, тренера-викладача школи вищої спортивної майстерності міста Миколаєва

В номінації «За відданість справі» лауреатами  визначено:

Титаренко Володимир Васильович – заслужений працівник фізичної культури і спорту, майстер спорту Радянського Союзу, директор Миколаївської обласної  комплексної комунальної дитячо-юнацької спортивної школи, незмінний директор фізкультурно-оздоровчого комплексу з дня його відкриття

Боровський Леонід Броніславович  -  заслужений тренер України з легкої атлетики,підготував 8 майстрів спорту України, серед його вихованців – переможці та призери Чемпіонатів України, Європи, світу.

Чечуй Ніна Іванівна–Заслужений тренер України, заслужений працівник фізичної культури і спорту. виховала таких знаменитих академісток як: Антоніна Пустовіт – срібна призерка Олімпійських ігор в Москві, Наталля Кваша, Світлана Філь – учасниці Олімпіад в Сеулі та Барселоні, Віктор Гребенніков  - багаторазовий чемпіон Європи та світу.

 

В номінації «Найкращий тренер року» лауреатами стали:

Скороход Артем Анатолійович- вчитель фізичного виховання Миколаївського вищого училища фізичної культури, заслужений працівник фізичної культури і спорту України

Ільїн Микола Семенович  - заслужений тренер України з плавання, старший тренер Національної дефлімпійської збірної України з плавання, тренер Миколаївського регіонального центру з фізичної культури і спорту інвалідів «Інваспорт»

Васютинський Олександр-  тренер Миколаївського регіонального центру з фізичної культури і спорту інвалідів «Інваспорт», майстер спорту України міжнародного класу з зимових видів спорту (переможець номінації)

За постійну підтримку та надання практичної допомоги при організації та проведенні спортивно-масових заходів на території Миколаївської області нагороджується:

 

Управління Міністерства внутрішніх справ України в Миколаївській області -  начальник управлінняпідполковник міліції ГончаровВіталій Васильович.

Головне управління Державної служби України надзвичайних ситуацій у Миколаївській області –  начальник управління полковник служби цивільного захисту Грицаєнко Максим Георгійович.  

Управління охорони здоров’я обласної державної адміністрації – начальник управління Капуста Маргарита Олександрівна.

За вагомий внесок у розвиток фізичної культури і спорту в Миколаївській області, підтримку Олімпійського руху, здорового способу життя та значну фінансову підтримку нагороджуються:

Товариство з обмеженою відповідальністю«Сандора» - генеральний директор    Ніл Старок.

Товариство з обмеженою відповідальністю«Кривоозерська харчосмакова фабрика»- голова правління Скрипниченко Михайло Сергійович.

Спортивний клуб «ОРЕКСІМ» - Козир Михайло Борисович.

Товариство з обмеженою відповідальністю миколаївське підприємство «Термінал – Укрхарчозбутсировина» - директор Фалько Дмитро Володимирович

Фермерське господарство «ОРГАНІК СІСТЕМС» - голова правління Сипко Олексій Сергійович.

Регіональна торгово-промислова палата Миколаївської області– президент  Катвалюк Ігор Анатолійович.

Група компаній«ОРЕКСІМ»- керівник Козир Юрій Борисович.

Державне підприємство «Племрепродуктор «Степове» - директор Погорєлов Володимир Григорович.

 

Товариство з обмеженою відповідальністю «Спецпорт «НІКА-ТЕРА» -голова Гайду Олександр Васильович.

Товариство з обмеженою відповідальністю «Аста-агро» - голова Кротова Тетяна Вікторівна.

Ми бажаємо, щоб у наступному році у організаційного комітету Церемонії «Лауреат спортивного року – 2015» був ще більший вибір у різних номінаціях, а спортсмени у такій самій великій компанії, і з такими ж, а може, і більшими досягненнями зібралися на наступній церемонії.

ФОТОРЕПОРТАЖ:

(команда "Спорт для всіх")

 

НАШІ ДРУЗІ
СПОРТИВНІ ПОДІЇ
МИКОЛАЇВЩИНА СЬОГОДНІ
Назвадата
Спортивні результати
Назвадата
Відео

Ювілейна спартакіада Національного університету кораблебудування ім. адмірала Макарова

Ювілейна спартакіада Національного університету кораблебудування ім. адмірала Макарова

ЧЕМПІОНАТ МИКОЛАЇВСЬКОЇ ОБЛАСТІ З БАДМІНТОНУ

ЧЕМПІОНАТ МИКОЛАЇВСЬКОЇ ОБЛАСТІ З БАДМІНТОНУ

ТНМ — сюжет — Паралімпійська чемпіонка Наталя Косміна

ТНМ — сюжет — Паралімпійська чемпіонка Наталя Косміна

Миколаїв -  Олімпійський день

Миколаїв - Олімпійський день

ВИДЕОРЕПОРТАЖ. Спартакіада Миколаївського району серед депутатів різного рівня - 2016

ВИДЕОРЕПОРТАЖ. Спартакіада Миколаївського району серед депутатів різного рівня - 2016

ВИДЕОРЕПОРТАЖ. Дитячо-юнацький турнір з греко-римської боротьби імені М.Л.Салєєва

ВИДЕОРЕПОРТАЖ. Дитячо-юнацький турнір з греко-римської боротьби імені М.Л.Салєєва