Прес-конференція, яку ініціювало Регіональне відділення НОК України в Миколаївській області і яке пройшла у концерт-холі «Юність», була присвячена майбутньому миколаївського фрістайлу. Саме під такою назвою вона і відбулась. Ведучий заходу – виконавчий директор Регіонального відділення НОК України в Миколаївській області Вадим Кучмій розповів про славетну історії миколаївської лижної акробатики. Саме у Миколаєві був започаткований цей вид фрістайлу.
Наше місто пишається олімпійськими чемпіонами Аллою Цупер та Олександром Абраменком, які вибороли золото О.І. у Сочі (2014 рік) та Пхьончхані (2018 рік) відповідно. Абраменко увійшов в історію вітчизняного спорту як перший український олімпійський чемпіон з фрістайлу. Першим медалістом чемпіонату світу також стала наша землячка Ольга Волкова, яка виборола бронзу Ч.С. 2011 року в Дір-Велли (США). Багато вихованців миколаївської школи фрістайлу стали переможцями та призерами юнацьких та молодіжних чемпіонатів світу, а також Кубків Світу. В Миколаєві працювали засновник вітчизняної лижної акробатики Віталій Шведов, його однодумці, помічники та послідовники Юрій Кобельник та В’ячеслав Германсон. На жаль, всі ці наставники з Великої Літери пішли з життя…
Після блискучої перемоги Олександра Абраменка на останній Білій Олімпіаді прихильники фрістайлу замислились: А чи є у миколаївської лижної акробатики майбутнє? Адже знаменитий трамплін на Південному Бузі, де, власне, і виховувались видатні і просто талановиті спортсмени, багато років стоїть, як…пам’ятник… І це дуже непокоїть як Олександра Абраменка, так і всіх, хто розуміється на цій видовищній спортивній дисципліні. Сам олімпійський чемпіон разом зі своїм другом миколаївцем Максимом Білоніжком, який також у дитинстві та юнацтві займався фрістайлом, розпочали роботу по його відродженню. І зробили перший крок. Дуже серйозний і дуже креативний.
Саме про це і говорив у своєму виступі Максим Білоніжко. І він не просто говорив – а демонстрував сказане на відеороликах і слайдах.
Максим – інженер-будівельник за фахом, розробив концепцію сучасного комплексу для занять лижною акробатикою. Її він и презентував. Це було і цікаво і видовищно! Коли ж в онлайн- відео режимі зі США включився Олександр Абраменко разом зі своїм наставником миколаївцем Максимом Нескоромним, то всі присутні привітали Сашка з третьою річницею його олімпійського тріумфу! Адже саме в цей день – 18 лютого 2018 року Абраменко виборов історичне для української лижної акробатики «золото». Приємно, що серед гостей пресс-конференції був і батько Олександра Володимир Миколайович, який колись і привів маленького Сашка до секції фрістайлу…
Сам чемпіон та його наставник Максим Нескоромний подякували присутнім за привітання та висловили надію, що цей проект буде втілений в життя. І з нього розпочнеться відродження миколаївської лижної акробатики. Наше місто на це заслуговує! Дуже зворушливо було чути ці слова від справжніх патріотів Миколаєва. Вони досягли найвищої світової спортивної вершини, і при цьому не «почивають на лаврах», а навпаки – працюють заради майбутнього миколаївського фрістайлу. Як на змаганнях, так і поза ними, просуваючи серйозний проект по відродженню та розвитку миколаївського фрістайлу! Шануючи, таким чином. свої корні!
Звичайно, і Абраменко, і Нескоромний, і Білоніжко, які дуже люблять місто, в якому вони досягли всього того, що досягли, бажають втілити задумане саме в Миколаєві. Після спілкування з Олександром та його тренером Максимом, які наразі перебувають на учбово-тренувальному зборі у США, інший Максим – Білоніжко продовжив тішити присутніх журналістів та гостей своїми задумами, які і конвертувались у концепцію майбутнього фрістайльного містечка. З сучасним трампліном, який включає в себе декілька доріжок, з басейном для стрибків и ще з деякими цікавинками… Ціна цього проекту на презентації не була озвучена (хоча в особистому спілкуванні такі цифри називались) адже все залежить від того, скільки треба металу, дерева і таке інше… Не менш цікаве і те, що комплекс для занять лижною акробатикою може бути:
А. Суто спортивний (Олімпійський трамплін, де готуються тільки підготовлені спортсмени);
Б. Трамплін для початківців та для розважальних стрибків. Де будь-яка людина може отримати можливість, так би мовити, пострибати у воду – чи то на лижах, чи то просто у плавках чи купальниках, і навіть не велосипеді! Відеоролики з, так би мовити, розважальними стрибками, присутніх також неабияк потішили..
Зрозуміло, що такі акробатично-водні атракціони коштують грошей, які, в тому числі, підуть на фінансування утримання комплексу.
Наприкінці презентації відбулось онлайн включення з Києвом – з людиною, яка вже готова побудувати подібний комплекс. Це – радник мера столиці Віталія Кличка Юрій Зозуля, який є власником столичного Х-Парка. Він, до речі, сказав, що цей проект, розроблений Максимом Білоніжко, коштує сотні тисяч євро… Мова йде саме про гонорар автора концепції комплексу. І,звичайно, Киів, в його – Юрія Зозулі особі, обов’язково втілить розробку Максима в життя. Тим більше, що куратором проекту є видатний спортсмен сучасності Олександр Абраменко. Київський бізнесмен також вірить, що і Миколаїв не стане осторонь такої важливої справи і у нашому місті також буде побудований сучасний комплекс для лижної акробатики. Він вважає, що Миколаїв не має права втратити статус центру світового фрістайла.
Дуже хочеться, щоб заклик Юрія Зозуля до дії почула влада, як міста корабелів, так і корабельного краю!
P|S:
ЩО ДО ВЛАДИ!
Единим її представником на прес-конференції був начальник управління з питань фізичної культурі і спорту Миколаївскої міської ради Олег Машкін. Олег Валерійович виступив наприкінці презентації. У своїй промові він наголосив на тому, що фрістайл, який протягом багатьох років «видає на гора» спортсменів світового рівня, є однією з візитівок нашого міста. Але для побудови такого комплексу грошей у держави немає, адже з кожним роком бюджетне фінансування спорту тільки зменшується. Тому єдиний реальний вихід – шукати інвесторів та меценатів. Як це відбувається у Києві, про що і говорив Юрій Зозуля. А влада, звісна річ, підтримає тим, чим зможе… Спортивний чиновник подякував організаторам за те, що вони презентували концепцію комплексу для лижної акробатики і побажав успіху в подальшому просуванні цього проекту.
Автор текста: Сергій Розумяк
Відео: Вадим Кучмій
Leave a Comment